Dünya çapında her yıl 2,5 milyon kitap basıldığını biliyor muydunuz? Tüm bu kitaplar arasında siz değerli Türk okuyucularının seveceği başlıkları bulmak uzun bir araştırma süreci gerektiriyor. Flamingo Yayıncılık da bu amaçla, 2018 yılında Dünya çapında çok satan başlıkları ve ödül kazanmış yazarları Türk okuyucuları ile tanıştırmak için kuruldu.

Peki siz okuyacağınız kitapları seçerken neye dikkat ediyorsunuz? Ödüllü yazarlar, çok satan kitaplar, deneyimli çevirmen ve editör kadrosu, sizinle aynı tutkuyu paylaşan bir yayınevi… Biz, yayıncılık sektöründe deneyimli kadromuz ile tüm bu özellikleri bir araya getiriyoruz. Bizim için okumak, gündelik hayatın sıradanlığı içinde sizi oturduğunuz yerden alıp bambaşka dünyalara taşıyan eşsiz bir deneyim. Bu nedenle işimizin merkezinde yazarlar ve onların çalışmaları yer alıyor ve bizim gözümüzde okuyucu ile buluşacak her kitap özel ilgiyi hak ediyor.

Sevdiği işi yapma şansını elde etmiş insanlar olarak, bin bir emek ile size ulaştırdığımız kitaplarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Lütfen Türkçe olarak okumak istediğiniz yazarları ve kitapları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

 

“Kitap okuyan, ölmeden önce binlerce hayat yaşar. Kitap okumayan ise sadece tek bir hayat…”   George R.R. Martin